Strona głównaKosmetologia BabianaLaserowe usuwanie naczynek z twarzy i nóg

Laserowe usuwanie naczynek z twarzy i nóg

Nieinwazyjne leczenie zmian naczyniowych, zmniejszenie rumienia oraz popękanych naczynek.

Metoda laserowego zamykania naczynek umożliwia korygowanie różnego rodzaju zmian naczyniowych powodując wyrównanie kolorytu skóry twarzy. Zamykanie naczyń na nogach natomiast stanowi uzupełnienie dla skleroterapii. W zależności od ilości zmian konieczne jest wykonanie od jednego do kilku zabiegów rozłożonych w kilkutygodniowych odstępach czasu. Pacjenci po laseroterapii powinni przez conajmniej miesiąc unikać ekspozycji na słońce oraz gorących długotrwałych kąpieli. Nie można także, korzystać z basenu oraz sauny.

 

Nieinwazyjne leczenie zmian naczyniowych polega na podniesieniu temperatury krwi tak wysoko, aby w ułamku sekundy spowodować zniszczenie ścian naczynia, bez niszczenia naskórka oraz otaczających tkanek. Metodyka leczenia zmian naczyniowych musi uwzględniać: głębokość zmiany naczyniowej, średnicę naczynia, miejsce zmiany chorobowej. Z powyższych względów nie istnieje jedno urządzenie oraz brak jest standaryzacji parametrów nieinwazyjnego leczenie zmian naczyniowych. Tak więc wykonanie skutecznego zabiegu wymaga każdorazowo indywidualnego dobrania źródła światła (IPL lub laser) i parametrów impulsu.

 

Zasada działania technologii Elos (electro-optical-synergy - unikalne połączenie energii światła z energią bipolarnego prądu RF) przy usuwaniu zmian naczyniowych: energia świetlna jest selektywnie absorbowana przez hemoglobinę zawartą w naczyniach, energia światła konwertowana jest na energię termiczną, która podgrzewa naczynie, prąd RF przepływając przez skórę, wybiera drogę przez tkanki wstępnie podgrzane światłem (cieplejsza tkanka lepiej przewodzi prąd RF) i selektywnie je dogrzewa.

 
Elos w porównaniu z produkowanymi dotychczas technologiami laserowymi i IPL do usuwania zmian naczyniowych zapewnia skuteczność zabiegów na twarzy i nogach niezależnie od średnicy naczynia.
Aparat